Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Ünlü şef Wolfgang Puck, Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 farklı lezzeti tanıtıyor

Ünlü şef Wolfgang Puck, Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 farklı lezzeti tanıtıyor

16.06.2022 00:20:48

26 yıldır Oscar ödül töreni menüsünde dünyaca ünlü Hollywood yıldızları, yönetmenler, yapımcılar ve sanatçılar için lezzetli menüler hazırlayan ünlü şef Wolfgang Puck, bu sefer Türkiye’nin yedi farklı bölgesinden yedi farklı lezzeti tanıtıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Turizm Geliştirme Ajansı’nın markası olan Go Türkiye, YouTube hesabında kültürümüzü ve lezzetlerimizi tanıtan bir içerik yayınladı. Bu seride Wolfgang Puck Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden 7 farklı lezzete yer vererek her bölgenin kültürel, gastronomik ve tarihi değerinin de altını çizmiş. Puck’ın yaptığı yemekleri kendi sosyal medya hesabında bir seri şeklinde paylaşması Türk mutfağımızın ve kültürümüzün de güzel bir tanıtımı niteliğinde olmuş.

İkonik şef Puck Türk mutfağını şöyle anlatıyor: “Türkiye geleneksel tarifleri ve organik ürünleriyle dünya mutfaklarının en zenginlerinden biri. Türk mutfağında keşfedilecek pek çok tarif ve ürün var. Türkiye'nin yedi bölgesi de lezzet, tarih ve kültürle dolu. Türkiye'de mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve lezzetli yemekleri olan birçok şehir var. Ailem ve ben her yaz Türkiye'yi ziyaret etmeyi çok seviyoruz.”

Hizmet Saatleri

15.00-23.00 | Bar Food & Pizza

17.00-23.00 | Akşam Yemeği

*Spago Bar saat 01:00’a kadar otel misafirlerine hizmet vermektedir.

Spago by Wolfgang Puck

The St. Regis Istanbul

Mim Kemal Öke Cad. No: 35 Nişantaşı

T. 0212 368 0808