Murat Bozok imzalı tabaklar, ferahlatan kokteyllerle Ferida Brasserie'de

Murat Bozok imzalı tabaklar, ferahlatan kokteyllerle Ferida Brasserie'de

11.08.2022 13:27:10

1 yıl önce kapılarını açan Ferida Brasserie, kısa süre içinde müdavimlerini oluşturdu. İstanbul'un yeni buluşma noktası tarihi Fişekhane'de konumlanan Ferida'nın müdavim oranı toplam misafirler içerisinde yüzde 70'lik bölümü oluşturuyor. 

Ferida Brasserie 'nin kurucuları Orhan Özbayrak ve Semih Özbayrak, şef Murat Bozok'un enfes tabakları ve üst düzey servis anlayışı ile Türkiye'de Brasserie kavramını değiştirdiklerini ifade ettiler: "Menümüz stabil değil. Düzenli olarak yeni tatlar ekliyoruz. Bu durum misafirlerimizden de beğeni topluyor. Diğer yandan Türkiye'de Brasserie kavramının sadece Amerikan ya da İtalyan mutfaklarından ibaret olmadığını ispatlamış olduk. Artık Balkan lezzetleri de 'Fine Dining' kategorisine giriyor. Kısa sürede Ferida müdavimleri oluştu. Yeni tatları deneyimlemek müdavimlerimiz için ayrı bir keyif haline geldi" dedi.

Uluslararası imzalı kokteyller 

Ferida Brasserie'nin içecek menüsü yemek menüsü kadar iddialı. Şef Bozok imzalı enfes tabakların yanında alkollü ve alkolsüz kokteyller de müdavimlerini oluşturdu. 'Diamond', 'Day Off' ve 'Dublin' en fazla tercih edilen kokteyllerin başında geliyor.

Yeni makarna menüsü damaklarda iz bırakacak 

Ferida Brasserie'nin makarna menüsü tamamen değişiyor. 24 saat özel sosunda dinlendirişmiş kaburga etli makarna, mürekkep balığı soslu makarna, ve deniz mahsüllü makarnalar Ferida menüsüne eklenecek. Tavuk menüsünde de yeni sürprizler Ferida Brasserie misafirlerini bekliyor.