Akdeniz’in en güzel gün batımı: Azumare Lounge Side

9.07.2021 10:12:34

Portakal, mandalina ve limon ağaçlarının eşliğinde emsalsiz bir gün batımına, biraz kızıl biraz mavi tonlarında “o anı” yakalamaya ne dersiniz? Azumare Lounge Side, Antalya’nın bu gözde destinasyonuna gitmeniz için bir sebep!

Mehmet GÜNELİ

Antalya Side dünyanın en eski tarihi kentlerinden bir tanesi ve buraya dünyanın farklı ülkelerinden her yıl binlerce turist geliyor. Ancak bölge yeme-içme sektörü açısından uzun yıllar kısıtlı mekânlarla turiste hizmet vermiş. Mahmut Gökkaya, kentte biraz da farklılık getirmesini düşünürek Azumare Lounge Side’yi açmaya karar veriyor. 

Bulunduğu yapının enteresan bir hikâyesi var. Bu hikâyeyi oraya gidenler öğrenir diye bir “merak” bırakalım bu sayfaya. Mekân tarihi tescilli bir binada olduğu için mimari anlamda dokusuna uygun dekorasyon yapılmış. Ama mekânın bahçesindeki nar, üzüm, zeytin, incir, portakal, kumkat, mandalina, limon ağaçlarının emsalsiz gün batımı manzarasına eşlik ederek olabilecek en güzel dekorasyonu sağladıklarını da söylemeliyiz. Manzarası huzuru içinize çekeceğiniz “o anı” yaşama tadı veriyor. Türkiye’nin bölgeye girmemiş en butik şaraplarını kava koyarak 2018 Mayıs ayında bir şarap evi olarak Azumare Lounge Side’yi açtıklarını söyleyen Mahmut Gökkaya şöyle anlatıyor: